Dünya Izgara Peynİrlİ Sandvİç Turu (Paperback)

Dünya Izgara Peynİrlİ Sandvİç Turu By Yiğit Kahraman Cover Image
$50.99
Out of Stock; Usually Arrives in 7-10 Days
(This book cannot be returned.)

Description


Neden hepimiz Izgara Peynirli Sandvi 'i seviyoruz?


Tavada ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır ıtır, ızgara peynirli sandvi ten daha cazip birka şey var.


Altın kahverengi tost, ısırdığınızda dışarıda ıtır ıtır, yumuşak, sıcak, sızan peynirini verir. Hem yasak hem de tanıdık olan bir zevk akışı ve bir rperti: eriyen ılık peynir tabakasıyla toprak ekmeğinin o tereyağlı gevrekliği. Peynir ve tereyağlı tost bug nlerde bir diyet l ks , hatta bazıları i in tabu olabilir; yine de ızgara peynirli sandvi ler, rahat bir battaniyenin mutfak eşdeğeridir. Izgara peynirli sandvi muhtemelen annenizin size beslediği, okulunuzun ve ocukluğunuzun beslediği şeydir. Ve en azından ara sıra, kendinizi ve yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi beslediğiniz şey olabilir.


Izgara peynirli sandvi ler yapılması en basit şeylerden biri olabilir, hemen hemen her saat mutfağınızda bulunan malzemelerle birka dakikadan daha kısa's rede hazırlayabileceğiniz bir şey. Kahvaltı, ğle yemeği, akşam yemeği, okuldan

sonra veya gece yarısı atıştırması ... hepsi ızgara peynirli sandvi i in m kemmel zamanlar.

Izgara Peynirli Sandvi Yapmak


Ger ekten zel gizmoslara ihtiyacınız yok, ancak i inde erimiş peynirle dışarıda gevrek bir şeyler yaratan bazı şıklar var. İtalyan panini, K ba sandvi leri, bocadillos ve sade eski ızgara peynir i in m kemmel olan yağlı ruloları ezen presler var. Ve erimiş sıcak erimiş peyniri evrelemek i in ekmeğin dış kenarlarını sıkıca, sıkıca, oh ok sıkı bastıran sandvi yapımcıları var. (İkincisi altmışlı yıllarda B y k Britanya'da ok pop lerdi - bana bir ev olmadan olmadığı's ylendi.) Ama ger ekten, iyi bir ağır tava - tercihen yapışmaz - tavada kızartılmış ızgara peynirli sandvi ler ve bir pili i in hile yapar. a ık y zl olanlar i in m kemmel alışır.

Izgara peynirli sandvi ler, tavada kızartılmış ekmek ve peynirden başka bir şey olmasa da, k k bir's sleme onları tamamen farklı bir d zleme g t r r: uyarıcı, heyecan verici, diyebilir miyim, heyecan verici mi?

ok azı b ylesine gevrek, altın sarısı, sızan ayartmaya karşı koyabilir; Asla yapamayacağımı biliyorum.

Peynir Se imi


Peynirinizi se erken ana kriter eriyip erimemesidir.

Her peynir erimez. Panela gibi İspanyol peynirleri erimez; ne Kıbrıslı anari, hellim, ne de bir zamanlar Assisi'de yediğim gibi a ık ateşte kavrulmuş bir İtalyan dağ peyniri. Bu t r peynirler kendi başlarına cızırdayarak servis edilir, ancak ızgara peynirli sandvi lerde işe yaramazlar.

te yandan, ok kremsi, aroması hassas, dokusu yumuşak ve kadifemsi olan peynirler neredeyse eriyor. Karakterlerini ve b t nl klerini ızgara peynirli sandvi in i inde tutmazlar. Onları daha sert, daha iddialı, daha k stah başka bir peynirle eşleştirin.

Sert dilimlenebilir peynirlerin oğu ızgara i in uygundur ve benzer karakterdeki diğer peynirlerle birbirinin yerine kullanılabilir.

Se ime yardımcı olması i in, burada lezzet ve dokuya g re sınıflandırılmış mini bir peynir t rleri rehberi var.Product Details
ISBN: 9781837621378
ISBN-10: 1837621373
Publisher: Yiğit Kahraman
Publication Date: August 11th, 2022
Pages: 306
Language: Turkish